389 روز پیش
بدون دیدگاه

لوازم جانبی ظرفشویی

پس از خرید یک ماشین ظرفشویی مسلماً اولین چیزی که به آن احتیاج خواهیم داشت خرید لوازم جانبی ظرفشویی مورد نیاز برای آن است. انواع شوینده های ماشین ظرفشویی از یک قانون تبعیت می کند و فرقی نمی کند ماشین ظرفشویی شما از کدام برند است، شما برای استفاده از ماشین ظرفشویی خود احتیاج به این مواد شوینده خواهید داشت که در اینجا بهترین مارک قرص ماشین ظرفشویی، جلادهنده و دلیل استفاده و عملکرد هر کدام را اشاره خواهیم کرد.

قرص ماشین ظرفشویی

مطمئناً اولین چیزی که در لیست لوازم جانبی ظرفشویی شما قرار دارد قرص ماشین ظرف‌شویی می‌باشد که در درجه اول کیفیت و قدرت پاک کنندگی آن مهم است. باید بگوییم در هنگام خرید قرص ماشین ظرفشویی و یا هر شوینده مربوط دیگر، باید از مارک های معتبر استفاده کنید که علاوه بر داشتن قابلیت های مناسب و با کیفیت بتواند با تمام برندهای ماشین های ظرفشویی سازگاری داشته باشند.

کمپانی های معتبر در طی سال ها توانسته اند با به کارگیری تکنولوژی های روز دنیا، مواد شوینده ای را تولید کنند که با تمام برند ها سازگاری داشته باشند؛ قرص های ماشین ظرفشویی مانند فینیش (Finish)، فیری (Fairy) و … از لوازم جانبی ظرفشویی می باشد که در طی سال های متوالی پیشرفت بسیار زیادی کرده اند و با تولید مدل های حرفه ای و یا کوانتوم توانسته اند عملکردی بدون نقصی را رقم بزنند تا علاوه بر کیفیت و قدرت تمیز کنندگی بالا بتوانند با تمام برندهای مختلف ماشین ظرفشویی سازگاری داشته باشد.

توجه به یک نکته مهم :

نکته بسیار مهم در زمان استفاده از قرص ماشین ظرفشویی این است که بسیار از افراد تصور می کنند زمانی که از قرص ماشین ظرفشویی استفاده می کنند دیگر احتیاجی به نمک ماشین ظرفشویی و یا جلادهنده ندارند واین اشتباه بسیار بزرگی است.

در زمان خرید مواد شوینده ماشین ظرفشویی فروشندگان حرف هایی را می زنند که باعث گم راه شدن شما می شوند بطور مثال گفته می شود که اگر مارک ماشین ظرفشویی شما بوش است، بهتر است این برند مواد شوینده استفاده کنید یا زمانی که از قرص ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، دیگر احتیاجی به نمک یا جلا دهنده ندارید که این حرف ها کاملا اشتباه است چرا که کمپانی های بزرگ مواد شوینده بر اساس استاندارد های جهانی محصولات خود را تولید می کنند و با تمام برندهای ماشین ظرفشویی سازگاری دارند فقط بهتر است در زمان خرید یک برند معتبر را انتخاب کنید.

ژل ماشین ظرفشویی یک لوازم جانبی ظرفشویی به صرفه

استفاده از ژل ماشین ظرفشویی یا قرص ماشین ظرفشویی؟ حتماً این سؤال در ذهن هرکدام از شما نیز پیش آمده است. ژل ظرفشویی یا همان مایع ماشین ظرفشویی از دیگر مواد شوینده ماشین ظرفشویی محسوب می شود که عملکرد آن دقیقاً مانند قرص ماشین ظرفشویی می باشد با این تفاوت که به صورت ژل تولید می شود و کارایی خاص خود را نیز دارد.

همانطور که گفتیم قرص ماشین ظرفشویی در انواع حرفه ای و کوانتوم تولید می شوند؛ این قرص ها به دلیل داشتن لایه و روکش پلاستیکی و چندکاره بودنشان، قابلیت نصف شدن مانند قرص های قدیمی را ندارند؛ حالا فرض کنید شما یک ماشین ظرفشویی رومیزی کوچک در خانه دارید یا می خواهید از برنامه نیم شور ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید و تعداد ظرف هایتان کمتر از یک ظرفشویی پر است! در این جا به شما پیشنهاد می شود حتماً به جای استفاده از قرص ماشین ظرفشویی از ژل ماشین ظرفشویی استفاده کنید؛ حال برای شما، می گوییم چرا؟

قرص ماشین ظرفشویی یا ژل ماشین ظرفشویی ؟

یک قرص برای شستن یک ماشین ظرفشویی با ظرفیت 12 و یا 14 نفره طراحی و تولید شده است پس استفاده از یک قرص کامل برای یک ظرفشویی رومیزی کوچک، بسیار زیاد است و یا زمانی که ظرفیت ظرفشویی پر نیست و شما قصد استفاده از برنامه نیم شور را دارید، استفاده از یک قرص کامل نه تنها اقتصادی نیست بلکه ممکن است باعث لیز شدن ظروف شما شود.

یا در خیلی از مواقع مواد شوینده بر روی ظرف ها و ماشین ظرفشویی باقی بماند به همین دلیل بهتر است از ژل ماشین ظرفشویی استفاده کنید که همانطور که گفتیم دقیقا مانند قرص ماشین ظرفشویی است اما به صورت مایع به این صورت مقدار مواد شوینده دست شما خواهد بود و شما بر اساس میزان ظروف خود می توانید از ژل ماشین ظرفشویی استفاده می کنید به این صورت هم در مصرف مواد شوینده صرف جویی کرده اید هم به بالاترین کیفیت شستشو دست پیدا خواهید کرد.

جلا دهنده ماشین ظرفشویی

جلادهنده ماشین ظرفشویی همان طور که از نام این محصول نیز پیداست، جلادهنده ماشین ظرفشویی وظیفه جلا و برق انداختن ظروف را بر عهده دارد تا در زمان شستن ظروف شیشه ای و کریستال ها، لک آب بر روی آن ها باقی نماند؛ برای این کار شما می توانید از انواع جلا دهنده از مارک های معتبر برای جلای هرچه بیشتر ظروف خود استفاده کنید.

جلادهنده ها ساختار آب را می شکنند تا آب با سطحی یکنواخت بر روی ظروف تشکیل شود و پس از خشک شدن ظروف جای قطرات آب بر روی آن ها نماند. پس بهتر است جلادهنده را نیز در لیست خرید لوازم جانبی ظرفشویی خود قرار دهیم تا همیشه ظروف درخشانی داشته باشیم و دیگر احتیاج به پولیش کشیدن ظروف خود با دستمال نداشته باشیم باز هم دقت فرمایید که قرص ماشین ظرفشویی نمی تواند جای جلادهنده در ماشین ظرفشویی را برا شما بگیرد.

بوگیر ماشین ظرفشویی

بوگیر ماشین ظرفشویی نیز جزو لوازم جانبی ظرفشویی می باشد که به آن احتیاج خواهیم داشت، همانطور که مشخص است، این محصول باعث جلوگیری از به وجود آمدن بوی نامطبوع در ماشین ظرفشویی می شود. چراکه رطوبت و ماندن ظروف کثیف در داخل ماشین ظرفشویی باعث بو گرفتن آن می شود و زمان باز کردن درب ماشین ظرفشویی بوی نامطبوع باعث آزار شما می شود، تنها لازم است که بوگیر را در طبقه بالایی موجود در دستگاه آویزان کنید و از آن استفاده نمایید.

اما باز به شما پیشنهاد می کنیم زمان اتمام کار ماشین ظرفشویی حتما درب آن را بین یک تا دو ساعت باز گذاشته تا بخار آن کاملا خارج شود با این کار شما علاوه بر اینکه باعث می شوید ماشین ظرفشویی شما بو نگیرد از رشد باکتری ها نیز جلوگیری می کنید، چرا که باکتری ها در هوای بسته و مرطوب سریع رشد می کنند و بعد از مدتی باعث یکسری بیماری های آلرژی می شوند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید