362 روز پیش
بدون دیدگاه

راهنمای تعمیر چای ساز بوش

تعمیر چای ساز یک انتخاب اقتصادی و مقرون به صرفه به جای خرید چای ساز جدید می باشد. چای ساز یکی از پرمصرف ترین و پرکاربردترین لوازم خانگی به شمار می رود. راحتی در استفاده و سرعت بالای این محصول در به جوش آوردن آب از دلایل اصلی پرفروش بودن چای ساز می باشد. همانطور که می دانید با پیشرفت روزافزون جامعه و بیشتر شدن مشغله های روزانه، عرضه انواع چای سازها با ویژگی های بی نظیر از کاربرد قابل توجهی برای مخاطبان به دنبال دارد. استفاده از این محصول در زمان کمبود وقت، از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. هم چنین در کوتاهترین مدت زمان می توان آب را به جوش آورد. قابلیت تنظیم دما، بی سرو صدا بودن و امنیت بالا از دیگر ویژگی ها و مزایای چای ساز به شمار می رود.

رایج ترین مشکلات بوجود آمده برای چای ساز عبارتند از:

علت خاموش نشدن چای ساز بعد از جوش آمدن آب چیست؟

اگر دستگاه چایساز شما بعد ازجوش آمدن آب قطع نمی شود و کماکان فعال است. جهت عیب یابی و تعمیر کتری چای ساز برقی و چای ساز باید سنسور حرارتی چای ساز بررسی شود. سنسور حرارتی چای ساز یا ترموستات چای ساز اگر دچار ایراد شده باشد، نمی تواند دمای آب داخل دستگاه را تشخیص بدهد و دستگاه را خاموش کند. باید این دو بررسی شوند و اگر نیاز باشد به تعمیر سنسور چای ساز و تعمیر ترموستات چای ساز پرداخته شود.

علت گرم نشدن چای ساز چیست؟

گاهی با روشن کردن چای ساز، چراغ المنت چای ساز روشن می شود اما چای درون آن گرم نمی شود. در واقع یک چراغ برای اعلام روشن یا خاموش شدن المنت در دستگاه کارگزاری شده است. روشن نشدن این چراغ نشان دهنده ی این موضوع است که المنت سوخته است و باید با تعویض و تعمیر المنت چای ساز مشکل حل شود. اما اگر چراغ روشن شود و چای گرم نشود باید اتصالات و پایانه چای ساز بررسی شود که قطع نشده باشند.

راهنمای تعمیر چای ساز بوش

علت زود خاموش شدن چای ساز چیست؟

جهت عیب یابی و تعمیرات چای ساز در منزل برای رفع مشکل خاموش شدن چای ساز پیش از جوش آمدن آب، باید سنسور دمای دستگاه بررسی شود. سنسور معیوب دمای دستگاه را نمی تواند تشخیص دهد و اقدام به خاموش کردن چای ساز می کند. البته در مواردی با تعمیر درب کتری برقی نیز مشکل رفع می شود. همچنین جمع شدن بیش از اندازه رسوب بر روی المنت دستگاه نیز بر این موضوع بی تاثیر نیست. برای رسوب زدایی کتری برقی می توانید از جوهر لیمو، مخلوط آب و سرکه سفید و یا اسید سیتریک استفاده کنید.

علت روشن نشدن چای ساز چیست؟

علت کار نکردن چای ساز می تواند موارد زیادی باشد. در ابتدا باید بررسی کنید که برق به دستگاه می رسد یا خیر. پریز برق و دوشاخه را چک کنید که هر دو سالم باشند. مورد بعدی جهت تعمیر کتری برقی، کلید روشن خاموش دستگاه است. در نهایت اگر تمام موارد را بررسی کردید و مشکل در سیتم برق رسانی چای ساز نبود. اگر برد الکترونیکی دستگاه دچار ایراد شده است که تعمیر برد چای ساز باید توسط تعمیرکار چای ساز انجام شود.

علت از کار افتادن صفحه لمسی کتری برقی چیست؟

تعمیر چای ساز لمسی در زمانی که دکمه های صفحه نمایش لمسی کار نمی کند، به قطعات الکترونیکی دستگاه بستگی دارد. اول اینکه باید بررسی کنید که صفحه نمایش سالم باشد و ضربه نخورده باشد. برد الکترونیکی دستگاه دقیقا در زیر صفحه لمسی قرار گرفته است برای اطلاع از طریقه تعمیر کتری برقی لمسی باید بررسی شود که برد آسیب ندیده باشد.

نشتی کتری برقی و برطرف کردن آن در تعمیرات چای ساز

از شایع ترین موارد خرابی در چای ساز مربوط به سوراخ شدن کف کتری برقی است. معمولا این ایراد به علت نشتی در کف کتری اتفاق می افتد که تنها با تعویض کف کتری برقی یا تعمیر درب چای ساز مشکل برطرف می شود. همچنین اگر شیشه مشکل دارد با تعمیر شیشه چای ساز مشکل حل می شود.

پریدن فیوز برق به محض روشن کردن چای ساز

اگر زمانی که کلید کتری را می زنیم، فیوز برق ساختمان می پرد. این ایراد به علت اتصال کوتاه در چای ساز است. اغلب برای عیب یابی و تعمیر چای ساز برقی این اتصالی در بین برد الکترونیکی و المنت ایجاد می شود و باید محل اتصالی و سیم کشی بررسی شود و قطعه معیوب تعویض شود.

دلیل وجود رسوب در چای ساز چیست؟

وجود رسوب در کف دستگاه چای ساز به دلیل استفاده از آب با املاح زیاد است. در آب شهری املاح زیاد موجب ایجاد رسوب می شود. برای آموزش تعمیرات چای ساز در منزل و تعمیر چای ساز لمسی می توانید با استفاده از ترکیب آب و سرکه و هم چنین جوهر لیمو اقدام به رسوب زدایی کتری برقی کنید.

دلیل سردی چای در چای ساز چیست؟

این مشکل تنها به تعمیر المنت چای ساز مرتبط است. در صورت خرابی این قطعه دستگاه آب را گرم نگه نمی دارد. تعویض المنت چای ساز باید توسط تعمیرکار چای ساز انجام شود.

نکات نگهداری و استفاده صحیح از چای ساز بوش

نگهداری صحیح از چای ساز برای افزایش طول عمر این دستگاه از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. کتری و قوری بر روی یک صفحه قرار دارد. امروزه از صفحات لمسی برای تولید انواع چای سازها استفاده می کنند. لمسی بودن این محصول در کنار تمامی مزیت ها به نگهداری ویژه ای نیز نیاز دارد. در خاطر داشته باشید که دستگاه را بدون آب به هیچ وجه روشن نکنید. هم چنین همواره چای ساز را به محافظ برق وصل نمایید.

برای استفاده طولانی مدت از چای ساز و عدم نیاز به تعمیر چای ساز، بهتر است در موارد ضروری آن را به برق وصل کنید. استفاده از دستگاه در فاصله زمانی معین سبب جلوگیری از خرابی دستگاه نیز می شود. هم چنین استفاده صحیح از این لوازم خانگی از زنگ زدگی ترموستات چای ساز نیز جلوگیری می کند. ترموستات وظیفه قطع کردن چای ساز در دمای مشخص آب را به عهده دارد که در صورت خرابی سنسور، کتری قبل از به جوش درآمدن آب خاموش می شود. از علل دیگر خاموش نشدن کتری پس از به جوش آمدن آب می توان به خرابی ترموستات نیز اشاره نمود.

راهنمای تعمیر چای ساز بوش

خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

پیدا کردن یک فروشگاه معتبر برای خرید محصولات بوش اصل آلمان از مهم ترین موارد به حساب می آید. فروشگاه THBOSCH یکی از نمایندگی های معتبر لوازم خانگی بوش می باشد که با ارائه محصولات باکیفیت و دارای قیمت مناسب مشتریان بسیاری را از سراسر ایران جذب نموده است. این تیم با فروش لوازم خانگی تی اچ بوش و انجام پشتیبانی 24 ساعته توانسته رضایت مشتریان عزیز را جلب نماید. در صورتی که بعد از تحویل کالا شاهد هرگونه عیب و اشکالی باشید، به راحتی می توانید با تیم پشتیبانی مجموعه تماس حاصل نمایید. ثبت سفارش آنلاین و خرید از نمایندگی برند بوش سبب می شود تا در سریع ترین زمان محصولات باکیفیت خود را تحویل بگیرید. ضمانت نامه معتبری برای تمام لوازم خانگی ارائه می شود.

اینستاگرام فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید