366 روز پیش
بدون دیدگاه

راهنمای تعمیر پلوپز بوش

یکی از لوازم پر مصرف در پخت غذا، پلوپز ها می باشند. همان طور که از اسمش پیداست، در این دستگاه میتوان انواع غذاهای پلویی را طبخ کرد. پلوپز دستگاهی برقی است که در آن برنج به وسیله جریان برق که به المنت‌های آن می‌رسد، دستگاه را گرم کرده و برنج، آب و روغن موجود در پیمانه(ظرف) را می‌پزد؛ این المنت‌ها در زیر پلوپز جای دارند. در مقاله ” راهنمای تعمیر پلوپز بوش ” شما را با چندین اختلال شایع در این زمینه به همراه راهکارهای رفع آنها آشنا خواهیم کرد.

راهنمای تعمیر پلوپز بوش

پلوپز برقی روشن نمی شود:

 در مرحله ی اول از سالم بودن پریز و دو شاخه اطمینان حاصل کنید. در صورتی که ایرادی مشاهده نشد، قطعاً اشکال از سوختگی سیم پیچی داخل پلوپز می باشد و یا کلید اصلی خراب بوده و نیاز به تعمیر خواهد داشت.

برنج درون دستگاه میسوزد:

در این مسئله دو اختلال تاثیرگذار خواهند بود:1. تنظیم نبودن ترموستات 2.خراب بودن تایمر موتوری.  ترموستات نیاز به تعمیر خواهد داشت. همچنین برخی از پلوپز ها مجهز به تایمر موتوری می باشند، در صورت خراب شدن این تایمر، برق به ترموستات نرسیده و همچنان به کار خود ادامه خواهد داد، تا جایی که برنج سوخته میشود. در صورت عمل نکردن تایمر موتوری، قطعه باید تعویض شود.

بدنه پلوپز برق دارد:

در چنین شرایطی ممکن است سیم ها به بدنه ی دستگاه چسبیده باشند. برای رفع عیب مذکور ﺻﻔﺤﻪ زﯾﺮ ﭘﻠﻮﭘﺰ را ﺑﺎز ﻧﻤﻮده وﮐﻠﯿﻪ ﺳﯿﻢ ﺑﻨﺪی ﻣﺪار را بررسی ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. اﻟﻤﻨﺖ ، ﺗﺮﻣﻮﺳﺘﺎت و ﯾﺎ ﻻﻣﭗ ﺧﺒﺮ اﺗﺼﺎل ﺑﺪﻧﻪ دارﻧﺪ.

تایمر به شکل خودکار خاموش نمیشود:

معمولا تایمر ها ی پلوپز از نوع بی تالی می باشند. در این صورت می‌ توانید کنتاکت های اتومات را که به یکدیگر جوش خورده اند از یکدیگر جدا کرده و به وسیله سمباده تمیز کنید.

با وجود روشن شدن لامپ خبر، پلوپز بوش گرم نمی‌ شود: 

زمانی که برق به المنت نمی ‌رسد، پلوپز گرم نخواهد شد. برای رفع این مشکل صفحه کف دستگاه را باز کرده و در حالی که پلوپز به برق متصل است با احتیاط کافی، رابطه های‌ ولت متر را به پایه های المنت متصل کنید. در صورتی که برق به المنت نمی رسد، علت می‌ تواند سوختن هادی ها، قطع سیم نول یا پاره شدن سیم های رابط باشد.

لامپ پلوپز بوش روشن نمی شود:

در صورتی که لامپ سالم باشد، ممکن است برق به لامپ دستگاه نرسد. سیم های متصل به لامپ و مدار دستگاه را بررسی کنید، در صورت مشاهده مشکل، سیم های آن را تعویض نمایید.

نکات مهم در کاربرد پلوپز برقی

۱- پس از به کارگیری پلوپز برقی، حتما دوشاخه را از پریز جدا نمایید.

۲- برق دستگاه می بایست مستقیم از پریز گرفته شود. استفاده از سیم های رابط که به وسایل برقی دیگر متصل باشند، موجب صدمه دیدن پلوپز خواهد شد.

٣- وجود هرگونه شیء خارجی ولو بسیار کوچک بر روی سطح گرمکن باعث کم شدن تماس ظرف داخلی با گرمکن شده و عمل پخت را دچار انحلال می کند.

۴- به منظور جلوگیری از آتش سوزی احتمالی، پلوپز را بر روی قالی، کفپوش، موکت و یا سایر وسایل قابل اشتعال قرار ندهید. توصیه می شود برای استفاده از آن، محل خاص و مطمئن در نظر گرفته شود.

۵- سیم اتصال را با در دست گرفتن دوشاخه، از بدنه اصلی و پریز برق جدا نمایید. برای جدا کردن سیم اتصال از بدنه اصلی و پریز برق از کشیدن سیم اجتناب نمایید.

۶- وجود پارگی و لهیدگی در سیم اتصال بسیار خطرناک است. در صورت مشاهده هرگونه آسیب در سیم رابط بلافاصله آن را تعویض نمایید.

۷- در صورت سقوط و یا وجود هرگونه نقص در کار پلوپز، از روشن نمودن آن قبل از بازدید و بررسی عیب، خودداری فرمایید.

۸- به منظور جلوگیری از به هم خوردن تنظیم پلوپز و جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی قبل از مطالعه دقیق مطالب این فصل، نسبت به سرویس پلوپز اقدام نفرمایید.

۹- قطع و وصل متوالی چراغ راهنمای پخت در حالت آرام پز (دستگاه پلوپز – آرام) پز وضعیت پخت را نشان می دهد. در صورت روشن یا خاموش بودن دائم لامپ دستگاه معیوب است.

۱۰- پلوپز شما فقط برای پخت برنج طراحی شده است. از پختن سایر غذاها به وسیله پلوپز خودداری نمایید مگر آن که در دفترچه راهنمای دستگاه، کاربرد آن در مورد غذاهای دیگر نیز بلامانع ذکر شود.

راهنمای تعمیر پلوپز بوش

خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

پیدا کردن یک فروشگاه معتبر برای خرید محصولات بوش اصل آلمان از مهم ترین موارد به حساب می آید. فروشگاه THBOSCH یکی از نمایندگی های معتبر لوازم خانگی بوش می باشد که با ارائه محصولات باکیفیت و دارای قیمت مناسب مشتریان بسیاری را از سراسر ایران جذب نموده است. این تیم با فروش لوازم خانگی تی اچ بوش و انجام پشتیبانی 24 ساعته توانسته رضایت مشتریان عزیز را جلب نماید. در صورتی که بعد از تحویل کالا شاهد هرگونه عیب و اشکالی باشید، به راحتی می توانید با تیم پشتیبانی مجموعه تماس حاصل نمایید. ثبت سفارش آنلاین و خرید از نمایندگی برند بوش سبب می شود تا در سریع ترین زمان محصولات باکیفیت خود را تحویل بگیرید. ضمانت نامه معتبری برای تمام لوازم خانگی ارائه می شود.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید