249 روز پیش
بدون دیدگاه

راهنمای تعمیر قهوه ساز بوش

قهوه ساز بوش به دلیل استفاده راحت و سرعت بالا در تهیه قهوه طرفداران زیادی دارد. اگر شما هم جز افرادی هستید که در روز چند فنجان قهوه می نوشید، داشتن یک قهوه ساز می تواند در صرفه جویی زمان و هزینه به شما کمک کند. همچنین شما می توانید قهوه را با طعم و غلظت باب میل خود تهیه و میل نمایید. بعد از خرید قهوه ساز بوش، برای استفاده بهینه و طولانی مدت از این وسیله بسیار کاربردی آنچه که باید مورد توجه قرار دهید، استفاده درست و تمیز نگه داشتن قهوه ساز و شستشوی آن بعد از هر بار استفاده است. البته هر وسیله برقی ممکن است دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات داشته باشد.

عمده ترین مشکلاتی که ممکن است برای قهوه ساز بوش شما پیش آید و شما را وادار کند به دنبال به یک تعمیرکار معتبر لوازم خانگی بوش باشید به شرح زیر است:

روشن نشدن دستگاه قهوه ساز بوش :

در صورتی دستگاه قهوه ساز روشن نمی شود ابتدا کلید پاور را چک کنید که در حالت روشن قرار داشته باشد. سپس جریان برق در پریز و سیم اصلی دستگاه را بررسی نمایید. در صورت وجود جریان برق، لازم است اتصالات و سیم کشی و برد اصلی دستگاه توسط تعمیر کار ماهر چک و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض گردد.

گرم نشدن آب در قهوه ساز بوش :

گرم کردن آب قهوه ساز وظیفه المنت دستگاه است. در صورتی که آب گرم نمی شود، ممکن است المنت آسیب دیده باشد. قبل از بررسی المنت بهتر است وجود جریان برق در پریزو سالم بودن سیم اصلی دستگاه چک شود.

راهنمای تعمیر قهوه ساز بوش

تلخ شدن مزه قهوه در قهوه ساز :

مقدار زیاد قهوه باعث تلخی قوه خواهد شد. پس قبل از هز چیزی مطمئن شوید مقدار کافی و نه زیاد قهوه داخل قوه ساز میریزید. دست شسته نشدن قطعات دستگاه و باقی ماندن تکه های قهوه از دفعات قبل یاعث بد مزه شدن قهوه و همچنین کاهش عمر مفید دستگاه خواهد شد. بنابراین بهتر است بعد از هر با استفاده دستگاه را به خوبی بشویید.

رقیق شدن قهوه در دستگاه :

استفاده از آب گرم در مخزن دستگاه باعث رقیق شدن قهوه خواهد شد. پس بهتر استاز آب سرد استفاده کنید. همچنین مقدار قهوه ای که داخل دستگاه قرار می دهید باید به اندازه و متعادل باشد تا قهوه نه رقیق باشد و نه خیلی غلیظ و تلخ.

خارج نشدن آب از قهوه ساز :

اولین دلیل ممکن است کم بودن آب مخزن باشد. در غیر این صورت ممکن است رسوبات آب بخش هایی از دستگاه را مسدود کرده باشد که با رفع این انسداد (استفاده از سرکه در مخزن قهوه ساز) مشکل خروج آب برطرف می شود.

ترش شدن طعم قهوه در دستگاه :

ماندن قهوه در قهوه ساز برای چند روز متوالی، درشت بودن ذرات قهوه آسیاب شده و دمای نامناسب دستگاه ممکن است دلیل طعم نامطبوع و ترش قهوه باشد. دمای دستگاه را تنظیم و دانه های قهوه را ریزتر آسیاب کنید. بهترین دما برای تهیه قهوه 93 درجه سانتی گراد است

عدم خروج آب داغ یا بخار از قهوه ساز :

اگر آب داغ یا بخار از دستگاه قهوه ساز خارج نمی شود، ابتدا تمیز بودن نازل شیر را چک کنید و در صورت نیاز جرم و رسوبات آن را تمیز نمایید. در غیر این صورت ممکن است ایراد دریکی از این قسمتها باشد: در شیر برقی که نیاز به تعویض یا تعمیر دارد، برد فرمان که دستور باز شدن شیر برقی را صادر نمی کند یا پمپ قهوه ساز بوش که فرمان را از برد اصلی دریافت نمی کند. توصیه می کنیم غیر از تمیز کردن جرم و رسوبات دستگاه برای بررسی و تعمیر و تعویض هر یک از قسمت ها با تعمیرکاران خبره ما تماس بگیرید.

نشتی آب در هنگام عملکرد دم کن قهوه ساز :

اگر قهوه ساز بوش شما هنگام دم کردن قهوه، چکه میکند، ممکن است او رینگ دم کن ایراد داشته باشد یا آب از قسمت شیر سرامیکی دم کن نشت کند. برای بررسی و رفه ایراد قهوه ساز بوش با ما تماس بگیرید.

صدای سوت در هنگام عملکرد دم کن قهوه ساز :

صدای سوت قهوه ساز نشان دهنده این است که شیربرقی تولید کف شیر در قسمت دم کن ایراد دارد و در صورت نیاز باید دم کن قهوه ساز عوض شود.

ریختن قهوه در سینی قهوه ساز :

اگر هنگام تهیه قهوه در قهوه ساز، قهوه داخل سینی قهوه ساز می ریزد،موارد زیر را باید بررسی کرد:

 • نشتی خروجی قهوه از قسمت کوپلینگ دم کن قهوه ساز: برای رفع آن دم کن را تمیز و کمی روغن کاری کنید.
 • ایراد در او رینگ دم کن قهوه ساز که باید تعویض شود.
 • ایراد در هدر یا دم کن قهوه ساز.

کم و زیاد شدن صدای پمپ قهوه ساز :

اگر صدای پمپ قهوه ساز هنگام تهیه قهوه کم و زیاد می شود، موارد زیر را بررسی کنید:

 • کثیف بودن فیلتر سیستم دم کن، که نیاز به تکمیز شدن دارد.
 • مسدود شدن لوله های انتقال آب، که پمپ آب قهوه ساز را تحت فشار قرار داده است.
 • ایراد در دمپر سر شیر برقی قهوه ساز بوش
 • انسداد المنت گرمایش آب که اجازه نمی دهد آب به راحتی از مسیر رد شود.
 • نیاز به رسوب زدایی و جرم گیری دستگاه

کار نکردن موتور یا گیر بکس قهوه ساز :

اگر قهوه ساز بوش شما قهوه تولید نمی کند یا قسمت دم کن یا هدر آن حرکت نمی کند، علت می تواند این باشد که هنگام تغییر پوزیشن گیربکس از حالت آسیاب به دم کن، هدر بیش از حد جابجا شده و از حالت خود خارج شده است. در این صورت دستگاه به حالت استند بای (standby) می رود و کار نمی کند. برای حل مشکل قهوه ساز بوش را از کلید اصلی خاموش و بعد از ۱۵ دقیقه روشن کنید تا شاید دم کن قهوه ساز به جای خود بر گردد. در غیر این صورت ممکن است مجموعه هدر یا دم کن قهوه ساز نیاز به تعویض داشته باشد که باید توسط تعمیرکار کار بلد انجام شود.

پایین بودن دمای شیر یا کف شیر :

در صورت سرد بودن شیر و کف شیر قهوه ساز علت را در موارد زیر جستجو کنید:

 • پایین بودن دمای شیر مورد استفاده: بهتر است قبل از استفاده شیر را کمی گرم کرده یا در دمای محیط بگذارید تا گرم تر شود.
 • کثیف بودن نازل شیر که باعث طولانی شدن زمان خروج شیر و سرد شدن آن می شود: نازل شیر را در آورده و به خوبی تمیز کنید.
 • جرم گرفتن روی المنت: دستگاه را جرم گیری و رسوب زدایی کنید.

راهنمای تعمیر قهوه ساز بوش

عدم خروج شیر یا کف شیر از قهوه ساز :

علت خارج نشدن شیر یا کف شیر، کیپ شدن نازل شیر است که باید سیتم و نازل شیر را به خوبی تمیز کنید. اما اگر کف شیر تولید نمی شود، نازل خروجی هوا ایراد دارد و ممکن است نیاز به تعویض داشه باشد.

سرد بودن قهوه خروجی از قهوه ساز بوش :

اگر قهوه خروجی از قهوه ساز خیلی گرم نیست و دمای پایینی دارد، ابتدا دمای تنظیم شده برای قهوه ساز را بررسی کنید که کم نباشد. سرد بودن فنجان سرو قهوه نیز باعث سرد شدن قهوه شما می شود. همچنین ممکن است سیستم دم کن قهوه ساز، به ویژه پس از روشن کردن به خوبی پیش گرم نشده باشد یا المنت گرمایش سریع آب دستگاه مشکل پیدا کرده باشد. یا اینکه دستگاه نیاز به جرم گیری و رسوب زدایی دارد.

خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

پیدا کردن یک فروشگاه معتبر برای خرید محصولات بوش اصل آلمان از مهم ترین موارد به حساب می آید. فروشگاه THBOSCH یکی از نمایندگی های معتبر لوازم خانگی بوش می باشد که با ارائه محصولات باکیفیت و دارای قیمت مناسب مشتریان بسیاری را از سراسر ایران جذب نموده است. این تیم با فروش لوازم خانگی تی اچ بوش و انجام پشتیبانی 24 ساعته توانسته رضایت مشتریان عزیز را جلب نماید. در صورتی که بعد از تحویل کالا شاهد هرگونه عیب و اشکالی باشید، به راحتی می توانید با تیم پشتیبانی مجموعه تماس حاصل نمایید. ثبت سفارش آنلاین و خرید از نمایندگی برند بوش سبب می شود تا در سریع ترین زمان محصولات باکیفیت خود را تحویل بگیرید. ضمانت نامه معتبری برای تمام لوازم خانگی ارائه می شود.

اینستاگرام فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید