355 روز پیش
بدون دیدگاه

راهنمای تعمیر غذاساز بوش

شرکت بوش تولید کننده انواع مختلف لوازم خانگی مثل غذا ساز، جاروبرقی، یخچال، اجاق گاز، قهوه ساز و غیره در سراسر دنیا است و طرفداران زیادی دارد. شرکت Bosch خدمات مختلفی از جمله تولید، فروش، خدمات پس از فروش، نصب و راه اندازی و تعمیر را به مشتریان خود رائه می دهد. این برند معروف خدمات خود را از طریق نمایندگی های مختلفی که در سایر شهرها دارد، به مشتریان خود ارائه می دهد.

تنوع غذا ساز بوش در تیغه های دیگر این دستگاه است که با استفاده از آن ها می توانید مواد غذایی مختلف را در قطعات و بافت های متفاوت خرد و آماده کنید. در هنگام خرید به جنس تیغه ها توجه داشته باشید که حتما جنس آن ها از فولاد و زد زنگ باشد زیرا مقاومت بالایی دارند. غذا سازهای بوش همانند سایر محصولات این شرکت کیفیت بالایی دارد اما ممکن است به مرور زمان و یا در اثر استفاده نادرست دچار مشکل شود.

غذا ساز بوش یکی از محصولات تولیدی این شرکت است که کاربردهای مختلفی همچون :

خرد کردن
مخلوط کردن
آسیاب کردن
همزدن
قطعه کردن
رنده کردن
خمیر زدن

و غیره دارد و آماده کردن انواع مختلف مواد غذایی را بسیار راحت می کند.

چه مشکلاتی اغلب در غذاساز های بوش رخ می دهد؟

اغلب سیم، فیوز موتور،کلیدها و دکمه ها ممکن است خراب بشوند.تیغ  می تواند کثیف بشود یا بشکند . تسمه و چرخ دنده ممکن است پاره بشود و خراب بشود.چفت در مشکل پیدا کند . یکی از معمولترین مشکلات غذاساز ، تسمه آن است که در میرود و باید جا انداخته بشود.

مشکلات رایج پیش آمده در غذا ساز :

راهنمای تعمیر غذاساز بوش

غذاساز روشن نمی شود :

اگر دستگاه غذاساز شما از کار افتاد و روشن نشد، به طور متداول باید موارد زیر را بررسی کنید. قبل از هر چیز کابل برق متصل به پریز را بررسی کرده تا هیچ‌گونه قطعی نداشته باشد. اگر سیم سالم بود، از پریز دیگری برای تست غذاساز خود استفاده کنید، زیرا ممکن است پریز برق دچار ایراد شده باشد، نه خود غذاساز شما.  سپس از چفت بودن قطعات غذاساز اطمینان حاصل کنید، چون در اکثر غذاسازا جهت ایمنی بیشتر، هنگامی که قطعات به درستی روی هم سوار نشده باشند، روشن نمی‌شوند. اگر از صحیح بودن و سالم بودن موارد فوق مطمئن شدید، بهتر است آن را به یک تعمیرکارحرفه‌ای در سرویس غذاساز بسپارید.

هنگام کار مواد غذایی از آن بیرون می زند :

اگر مشاهده کردید که مواد غذایی داخل محفظه غذاساز از دستگاه بیرون می‌زند، احتمالا بیشتر از ظرفیت محفظه غذاساز مواد غذایی داخلش ریخته‌اید. اگر این طور نبود، باید لاستیک آب‌بندی غذاساز را بررسی کنید، زیرا ممکن است بدجا افتاده باشد یا به علت پارگی و ایراد در آن به درستی عمل نکند و نیاز به تعویض داشته باشد. اگر این موارد هم نبود، احتمال داشتن ترک در بخشی از محفظه یا بخش‌های دیگر که در مسیر مواد غذایی هستند، محتمل خواهد بود.

به صورت متناوب کار میکند :

اگر غذاساز شما به صورت متناوب کار می‌کند و از حرکت نمی‌ایستد، باید بخش تسمه موتور و سیم‌کشی داخلی غذاساز را بررسی کنید. اگر تسمه موتور در رفته باشد، می‌توانید آن را جا بزنید و مجددا دستگاه را آزمایش کنید. ولی اگر مجددا تسمه موتور از جایش در برود، نشان می‌دهد که تسمه موتور به مرور زمان یا به علت گرمای زیاد شل یا از سایز قبلی خود کمی بزرگ‌تر شده‌است، که باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

در هنگام کار صدای ناهنجار می دهد :

اگر موتور غذاساز شما صدای ناهنجاری می‌دهد و این صدا از حالت نرمال آن خارج شده‌است، ابتدا دقت کنید که مواد غذایی زیادی را داخل غذاساز  نریخته باشید یا قطعاتی که داخل محفظه ریخته‌اید خیلی درشت نباشد که به دستگاه فشار زیادی وارد کند. اگر این طور نیست، ممکن است عیب کار در مکانیک غذاساز باشد. در مجموع این‌گونه صداها به علت ایراد در بوش و بلبرینگ غذاساز است. اگر وارد هستید، می‌توانید دستگاه را باز کرده و این دو بخش را بررسی کنید، در غیر این صورت این کار را به متخصصان فنی بلد بسپارید.

برخی کلیدهای آن غیر فعال شده :

اگر متوجه شدید که دستگاه غذاساز شما روی برخی از درجه‌ها و سرعت‌های مختلف تعریف شده کار نمی‌کند، ابتدا به سراغ بخش سوییچ چند سرعته و قطعات مرتبط با آن بروید و آنها را بررسی کنید. اگر کمی وارد باشید می‌توانید از طریق مولتی‌متر جریان برق ورودی به این بخش را آزمایش کنید، تا ببینید این بخش به درستی کار خود را انجام می‌دهد یا خیر. اگر موفق به پیدا کردن ایراد کار نشدید، نگران نباشید، فنی بلد در همه جا با شما است.

تیغه غذاساز بوش نمی چرخد :

اگر موتور غذاساز شما روشن شده ولی تیغه آن نمی‌چرخد، باید به سراغ تیغه غذاساز بروید، زیرا بیشترین عیب در این مواقع، شکستن تیغه غذاساز  است. اگر هیچ‌گونه شکستگی و خرابی در تیغه مشاهده نکردید، تیغه را باز کرده و مجددا پس از چرب نمودن آن، تیغه را جا بزنید و غذاساز را آزمایش کنید. اگر با این موارد مشکل‌تان حل نشد، باید به سراغ تسمه یا چرخ‌دنده دستگاه بروید. اگر نوع غذاساز مورد استفاده شما دارای تسمه است، تسمه را بررسی کنید. زیرا ممکن است این مشکل به دلیل کش آمدن تسمه و شل شدن آن باشد.

خرد نشدن مناسب مواد غذایی در غذاساز :

گاهی ممکن است ببینید دستگاه به درستی کار می‌کند، ولی مواد غذایی به درستی خرد یا مخلوط نمی‌شوند. معمولا این مشکل از نحوه نادرست استفاده از غذاساز است. عمده‌ترین دلیل آن ریختن زیاد مواد غذایی در محفظه دستگاه است.

مورد دیگر انتخاب نامناسب سرعت با نوع مواد غذایی داخل محفظه است. اگر سرعت کند باشد و مواد غذایی سفت، دستگاه به درستی عمل نمی‌کند. پس باید سرعت مناسب را برای هر نوع ماده غذایی در نظر گرفت. اگر این موارد نیز مشکل شما را حل نکرد، در عیب یابی غذاساز به چفت و بست غذاساز خود دقت کنید که تمامی قطعات به درستی در جای خود محکم شده باشد.

روشن نشدن چراغ غذاساز بوش با وجود روشن شدن موتور آن :

در صورتی که دستگاه را روشن کردید، ولی با این وجود چراغ دستگاه روشن نشده‌است، قبل از هر چیز بخش‌های مختلف غذاساز را بررسی کنید که همه چیز به درستی چفت و بست شده باشد. اگر این مورد نبود، این مسئله می‌تواند به دلیل دمای داخلی بالا و یا کابل برق آن بخش باشد. پس مدتی دستگاه را به حالت خاموش رها کرده و پس از چند دقیقه مجددا تست کنید. در این فاصله تمامی بخش‌های سیم برق آن را نیز بررسی نمایید.

راهنمای تعمیر غذاساز بوش

غذاساز در حین کار کردن خاموش می‌شود :

اگر دستگاه شما در حین کار کردن خاموش می‌شود، احتمالا به علت گرم شدن زیاد غذاساز است. این عمل به دلیل ممانعت از آسیب به دستگاه و به شکل خودکار انجام می‌شود. اگر این اتفاق برای شما رخ داد، سعی کنید هر ۱۵ دقیقه یک‌بار به دستگاه استراحت داده و سپس مجددا با آن شروع به‌کار کنید. اگر مجددا متوجه شدید دستگاه روشن نمی‌شود، زمان بیشتری را باید برای آن در نظر بگیرید. اگر باز هم روشن نشد، آن را به تنظیمات کارخانه‌ای برگردانید. معمولا روش برگرداندن تنظیمات کارخانه‌ای در دفترچه راهنمای هر دستگاه وجود داد.

خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

پیدا کردن یک فروشگاه معتبر برای خرید محصولات بوش اصل آلمان از مهم ترین موارد به حساب می آید. فروشگاه THBOSCH یکی از نمایندگی های معتبر لوازم خانگی بوش می باشد که با ارائه محصولات باکیفیت و دارای قیمت مناسب مشتریان بسیاری را از سراسر ایران جذب نموده است. این تیم با فروش لوازم خانگی تی اچ بوش و انجام پشتیبانی 24 ساعته توانسته رضایت مشتریان عزیز را جلب نماید. در صورتی که بعد از تحویل کالا شاهد هرگونه عیب و اشکالی باشید، به راحتی می توانید با تیم پشتیبانی مجموعه تماس حاصل نمایید. ثبت سفارش آنلاین و خرید از نمایندگی برند بوش سبب می شود تا در سریع ترین زمان محصولات باکیفیت خود را تحویل بگیرید. ضمانت نامه معتبری برای تمام لوازم خانگی ارائه می شود.

اینستاگرام فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید