364 روز پیش
بدون دیدگاه

راهنمای تعمیر توستر بوش

توستر یکی از لوازم برقی آشپزخانه است که برای گرم کردن و تست کردن انواع نان کاربرد دارد. از آنجا که در بیشتر خانه ها روزانه از توستر استفاده می شود، ممکن است شما هم برای تعمیر توستر نان با مشکل روبرو شوید. برخی از ایرادات دستگاه ساده و راحت هستند و از طریق تماس تلفنی با یک کارشناس می توان آن ها را برطرف نمود؛ اما برخی دیگر از مشکلات توستر نیازمند حضور تعمیرکار حرفه ای، بررسی دقیق و تعمیر تخصصی می باشند. در ادامه مقاله ” راهنمای تعمیر توستر بوش ” به برخی از رایج ترین مشکلات این دستگاه اشاره خواهیم نمود:

توستر روشن نمی شود:

پریز برق ندارد:

در این حالت مشکل از اتصالات برقی به دستگاه است. برای رفع این مشکل دستگاه دیگری را به پریز متصل کرده و آن را آزمایش کنید. اگ دستگاه روشن شود پریز سالم است. در غیر این صورت روشن نشدن توستر به دلیل خراب بودن پریز است که باید عیب یابی و رفع شود. جهت عیب یابی پریز از یک ولتمتر یا آومتر استفاده کنید. توسط این وسیله می‌توان ولتاژ پریز را اندازه گیری کرد. اگر پریز سالم باشد، عقربه منحرف می‌شود و عدد 220 ولت بر روی آن نمایش داده می‌شود.

دو شاخه دستگاه خراب است:

دلیل دوم خراب شدن کابل اتصال توستر است. اگر بر روی سیم دستگاه سائیدگی و یا له شدگی مشاهده کردید، سیم باید تعویض شود. در غیر این صورت دستگاه را از برق بکشید. ورودی‌های داخلی توستر را به هم متصل کرده و رابط‌های اهم متر را به دو شاخه متصل نمایید. اگر دو شاخه و سیم سالم باشد، عقربه باید منحرف گردد. اگر مشکل از دو شاخه و سیم رابط باشد باید آن‌ها را تعویض نمایید. سیم رابط و دوشاخه جدید باید با جریان مصرفی توستر تطابق داشته باشد.

خراب بودن ترموستات:

سومین دلیل روشن نشدن توستر خراب شدن ترموستات است. ترموستات باید از دستگاه خارج شود. برای این کار درپوش تحتانی توستر را به آرامی باز کنید. ترموستات را از محل خارج نموده و هادی‌ها را از ترموستات جدا کنید. رابطه‌های آومتر را به آن وصل کنید. حال ولوم ترموستات را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. در این هنگام آومتر باید منحرف شده و روی صفر بایستد. با چرخاندن مجدد آومتر در جهت عکس، عقربه به بی نهایت باز می‌گردد. اگر این اتفاق نیفتد نشان دهنده خراب شدن ترموستات است. باید آن را تنظیم و یا تعویض کنید.

سوختن فیوز محافظ:

برای اطلاع از سالم بودن فیوز، آن را توسط آومتر بررسی کنید. سیم‌های رابط فیوز را از آن جدا کنید. سپس رابط‌های آومتر را به دو پایه فیوز متصل کنید. اگر فیوز سالم باشد عقربه‌ها عدد صفر را نشان می‌دهند. در غیر این صورت فیوز باید تعویض گردد. همچنین در بعضی از توستر‌ها از فیوز شیشه‌ای استفاده شده است. اگر فیوز سوخته باشد شیشه سیاه خواهد شد.

راهنمای تعمیر توستر بوش

قطع شدن المنت ها:

معمولا همه المنت‌های توستر با هم قطع نمی‌شوند. مگر اینکه توستر از جایی سقوط کرده و یا روی آن آب بریزد. در صورت قطع شدن یک یا همه المنت‌ها باید توسط تعمیرکار بررسی شده و مدار توستر ارزیابی گردد.

قطع شدن مدار توستر در دستگاه:

آخرین علت کار نکردن توستر، جدا شدن یکی از سیم‌های اصلی از جایگاه خود است. برای رفع این مشکل ابتدا دستگاه را باز کرده و سیم‌های آن را بررسی کنید. در صورت قطع شدن هر کدام از سیم ها، آن را مجددا متصل کنید.

با روشن کردن توستر، فیوز می پرد:

از بین رفتن عایق های دستگاه به علت فرسوده شدن و ضربه خوردن دستگاه از مهم ترین دلایلی هستند که باعث پریدن فیوز پس از روشن شدن تستر می شوند. برای رفع این مشکل باید دستگاه توسط تعمیرکار باز و بررسی شود تا در صورت نیاز تعمیر شود یا قطعات تعویض شوند.

بعد از داغ شدن نان، سیلندر توستر بالا نمی رود:

اگر سیم پیچ رله مکانیکی سیلندر دچار اشکال شده باشد، مشکل بالا نرفتن توستر دیده می شود. برای رفع این مشکل درپوش زیر توستر را باز کنید و سیلندر را به سمت بالا فشار دهید تا در زبانه خود جای بگیرد. چنانچه توستر شروع به کار کرد، مشکل حل شده است. در غیر این صورت برای تعمیر رله مکانیکی توستر باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

دود از توستر بیرون می آید:

معمولاً به دلیل سوختن نان، متوجه خارج شدن دود از توستر خواهید شد. برای جلوگیری از این مشکل باید سینی توستر را بعد از هر بار مصرف تمیز کنید.

راهنمای نگهداری و استفاده از توستر

اگر شما هم از توستر برقی در آشپزخانه بهره می برید، رعایت نکاتی مهم و ساده باعث می شود تا طول عمر دستگاه بیشتر شود و خیلی دیر به تعمیر یا تعویض قطعات نیاز پیدا کند. هرگونه استفاده نادرست از توستر باعث خرابی دستگاه خواهد شد. همچنین از سرویس دوره ای توستر غافل نشوید، چون باعث می شود ایرادات جزئی دستگاه رفع شده و از آسیب های جدی به آن جلوگیری شود.

برخی از نکاتی که رعایت آن ها از خراب شدن توستر جلوگیری می کند:

– نان ها را با توجه به سایز توستر برش بزنید.

– از به کار بردن اشیاء تیز داخل توستر خودداری کنید.

– پس از هر بار استفاده تکه های نان داخل سینی را تمیز کنید.

– در زمان های خاموش بودن توستر، دوشاخه آن را از پریز برق جدا کنید.

راهنمای تعمیر توستر بوش

 

خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

پیدا کردن یک فروشگاه معتبر برای خرید محصولات بوش اصل آلمان از مهم ترین موارد به حساب می آید. فروشگاه THBOSCH یکی از نمایندگی های معتبر لوازم خانگی بوش می باشد که با ارائه محصولات باکیفیت و دارای قیمت مناسب مشتریان بسیاری را از سراسر ایران جذب نموده است. این تیم با فروش لوازم خانگی تی اچ بوش و انجام پشتیبانی 24 ساعته توانسته رضایت مشتریان عزیز را جلب نماید. در صورتی که بعد از تحویل کالا شاهد هرگونه عیب و اشکالی باشید، به راحتی می توانید با تیم پشتیبانی مجموعه تماس حاصل نمایید. ثبت سفارش آنلاین و خرید از نمایندگی برند بوش سبب می شود تا در سریع ترین زمان محصولات باکیفیت خود را تحویل بگیرید. ضمانت نامه معتبری برای تمام لوازم خانگی ارائه می شود.

اینستاگرام فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید