365 روز پیش
بدون دیدگاه

راهنمای تعمیر ترازو بوش

ترازو یکی از وسیله هایی است که از زمان های گذشته مورد توجه افراد قرار گرفته است. ترازو ها را در میزان وزن گیری های مختلفی می توان تهیه نمود. هر یک از ترازو ها را می توان در مشاغل مختلفی به کار گرفت. ترازو ها توانسته اند نقش مهمی را در زندگی ما ایفا کنند و به واسطه ی آن ها می توانیم وزن اجسام  کالا های مورد نظرمان را بدانیم. ترازو ها در دسته بندی های مختلفی در بازار وجود دارد که هر یک برای استفاده های مختلفی به کار گرفته می شود. تعمیر انواع ترازو های دیجیتالی بسیار تخصصی بوده و باید به دست متخصص تعمیرات ترازو سپرده شود. با مقاله ” راهنمای تعمیر ترازو بوش ” همراه ما باشید تا ایرادات رایج در ترازو را بررسی کنیم.

راهنمای تعمیر ترازو بوش

تعمیر ترازو

ترازو شما چه مشکلی دارد؟

برای پاسخ به سوال بالا باید با قسمت ها و قطعات یک ترازو آشنا باشید. با ما همراه باشید تا به اختصار مشکلات متداول که ممکن است برای ترازو اتفاق بیفتد را همراه با عیب یابی پیدا کردن قطعه ی خراب شرح میدهیم:

1- ترازوی شما نوسانات وزنی دارد که باید یاد آور شویم که در هنگامی که به سینی دستگاه ضربه ای برخورد کند باعث میشود لودسل دستگاه خراب شده و با چنین مشکلاتی برخورد کند.

2- مقیاس توزین شما دچار کم یا زیاد کشیدن وزن شده است. برای عیب یابی مشکل شما باید به چند مورد اشاره کرد از قبیل: لودسل دستگاه، نمایشگر و یا کالیبره دستگاه می باشد.

3- عدم وزن کشی در ترازو که میتوان عیب آن را از خرابی لودسل و ضربه خوردن بر روی صفحه ترازو نیز باعث این موارد میشود.

4- در نمایشگر وزن کالا را منفی میزند که آن را نیز میتوان مشکل نمایشگر و لودسل اشاره کرد.

5- خرابی کلید های تنظیمات که میتوانیم عیب دستگاه شما را استحلاک صفحه کلید و یا آب خوردگی و رطوبت می باشد.

6- در صورتی که دستگاه شما روشن نمیشود، میتوان گفت یا برد اصلی آن خراب شده، باتری شارژ خالی کرده و مجدد شاژ نمیشود، آداپتور دستگاه خراب است.

در صورتی که ترازوی شما به مشکلات بالا دچار میشود شما خود نمیتوانید به تنهای و بدون دانش قبلی برای تعمیر دستگاه خود دست به آچار شوید. چرا که ممکن است فعالیتی بر روی دستگاه انجام دهید که باعث خسارت های بالا تری شود.

حال به بررسی دقیق تر تعدادی از مشکلات رایج در ترازو می پردازیم.

خاموش شدن ترازو :

یکی از مشکلاتی که ممکن از برای ترازو دیجیتال پیش بیاید روشن نشدن دستگاه است . ابتدا باید دکمه پاور یا همان روشن کردن آن را بررسی کرد و از روشن بودن آن مطمئن شوید. و یا اینکه از شارژ بودن باتری ترازو و یا اتصال دوشاخه آن به برق مطمئن شوید در صورتی که تمام این موارد بررسی شد و کماکان ترازو روشن نشد باید به تعمیرات ترازو مراجعه نمایید .

نوسان ترازو :

محل قرارگیری ترازو تراز نیست و یا اینکه ترازو در برابر باد کولر قرار دارد. در بعضی مدل های ترازوی دیجیتال مجاورت با گوشی های همراه یا سایر وسایلی که موج رادیویی تولید می کنند نیز موجب این اشکال می شود. در این حالت باید از تراز بودن محل قرار گیری ترازو اطمینان حاصل و همچنین از همسطح بودن محل قرار گیری آن مطمئن شد. ترازو را از جلوی باد کولر جا به جا نمایید . تلفن همراه یا سایر وسایل الکترونیکی را از مجاورت ترازو دور کنید و در صورتیکه این اقدامات مؤثر نبود با واحد خدمات ترازو دیجیتال تماس بگیرید.

مشاهده کلمه lock بر روی اندیکاتور ترازو :

اگر این پیام را مشاهده کردید به این معنی است که دستگاه شما به حالت قفل در آمده است. در این حالت با واحد خدمات ترازو تماس حاصل نمایید تا به صورت تلفنی شما را برای حل مشکل راهنمایی نمایند .

راهنمای تعمیر ترازو بوش

دستگاه فقط با باتری کار می کند :

در این صورت ممکن است پریز مورد استفاده خراب باشد و برق نداشته باشد و یا اینکه کابل برق دستگاه خراب شده باشد و جریان برق را منتقل نکند که در این صورت به بررسی پریز بپردازید یا ترازو را به پریز دیگری متصل کنید در صورت رفع نشدن ایراد ترازو کابل را بررسی کنید. در صورتی که هیچ کدام از این موارد مفید نبود و دستگاه کار نکرد باید به خدمات ترازو مراجعه کنید یا به تعمیرگاه معتبر بروید .

باتری ترازو کار نمی کند :

در این صورت در صورتی که باتری را به پریز درست وصل کردید و همچنین کابل برق آن سالم باشد ولی همچنان باتری شارژ نمی شود و دستگاه با باتری کار نکرد مطمئنا باتری خراب است. در صورت نادر ترازو خراب شده است در هر دو مورد تنها راه مراجعه به تعمیرگاه معتبر یا تماس با واحد خدمات ترازو هست .

خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

پیدا کردن یک فروشگاه معتبر برای خرید محصولات بوش اصل آلمان از مهم ترین موارد به حساب می آید. فروشگاه THBOSCH یکی از نمایندگی های معتبر لوازم خانگی بوش می باشد که با ارائه محصولات باکیفیت و دارای قیمت مناسب مشتریان بسیاری را از سراسر ایران جذب نموده است. این تیم با فروش لوازم خانگی تی اچ بوش و انجام پشتیبانی 24 ساعته توانسته رضایت مشتریان عزیز را جلب نماید. در صورتی که بعد از تحویل کالا شاهد هرگونه عیب و اشکالی باشید، به راحتی می توانید با تیم پشتیبانی مجموعه تماس حاصل نمایید. ثبت سفارش آنلاین و خرید از نمایندگی برند بوش سبب می شود تا در سریع ترین زمان محصولات باکیفیت خود را تحویل بگیرید. ضمانت نامه معتبری برای تمام لوازم خانگی ارائه می شود.

اینستاگرام فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید