367 روز پیش
بدون دیدگاه

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز بوش

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای رفع خستگی‌تان به نوشیدن قهوه عادت دارید و قهوه نوشیدنی مورد علاقه‌تان است، اما به علت خرابی قهوه سازتان به تعمیر قهوه ساز نیاز دارید ادامه مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید. ممکن است پس از گذراندن روزی خسته کننده و کسالت‌بار به آشپزخانه بروید و انتظار یک فنجان قهوه گرم از قهوه ساز خود داشته باشید تا خستگی را از بین ببرید اما پس از زدن قهوه سازتان به برق متوجه شوید که دستگاه کار نمی‌کند. در مقاله ” راهنمای تعمیر اسپرسو ساز بوش ” ایرادات و مشکلاتی که ممکن است برای اسپرسو ساز شما بوجود بیاید را باهم بررسی میکنیم.

تعمیر اسپرسو ساز بوش

دستگاه اسپرسوساز بوش از محبوب‌ترین محصولات برند بوش برای مصرف خانگی و صنعتی است که بهره‌مندی از سطح بالای کیفیت در موتور و قطعات دستگاه، رضایت مصرف‌کنندگان را به دنبال داشته است. با توجه به ساختار دستگاه و سیستم‌های ویژه آن، در صورت مشکل بهتر است آن را برای تعمیر به دست متخصصان بسپارید. پیش از آن که مشکل خاصی برای دستگاه اسپرسوساز شما پیش بیاید، با نگهداری و مراقبت درست، تمیز کردن مرتب دستگاه و برخی نکات ساده به کیفیت اسپرسو و طول عمر دستگاه خود کمک کنید. اطلاع از سیستم‎های بکار رفته در دستگاه و برخی مشکلات رایج، می‌تواند برای شما مفید باشد.

سیستم‌های ویژه اسپرسوساز بوش

دستگاه اسپرسوساز بوش با ساختار حرفه‌ای کمک می‌کند در کم‌ترین زمان ممکن به نوشیدنی دلخواه خود برسید. سیستم‌های مختلفی در این دستگاه بکار رفته است که هر کدام وظیفه ویژه‌ای به عهده دارد و به کاربرد بهتر دستگاه کمک می‌کند. در صورت ایجاد مشکل در هر کدام از این سیستم‌ها، امکان تعمیر دستگاه اسپرسوساز بوش وجود دارد و جای هیچ نگرانی نیست.

 • سیستم :One Touch Double Cup در این سیستم با فشردن یک کلید می‌توانید همزمان دو فنجان از انواع قهوه و خامه را تهیه کنید.
 • سیستم One Touch Preparation :   سیستم آماده سازی تنها با یک دکمه این امکان را به شما می‌دهد که انواع اسپرسو، قهوه، لاته ماکیاتو، کاپوچینو و… را با فشردن یک دکمه آماده کنید.
 • سیستم Aroma Double :  با استفاده از این سیستم در اسپرسوساز بوش، با دو فرایند آسیاب و  نیز دو مرتبه دم کردن، قهوه‌ای با طعم و غلظت بسیار بالا اما بدون تلخی در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 • سیستم  Individual Cup Volume:  با این سیستم به راحتی می‌توانید حجم قهوه هر فنجان را  جداگانه تنظیم کنید.
 • سیستم  Senso Flow: با استفاده از  این سیستم گرمایشی نوین در اسپرسوساز بوش، حرارت دهی به طور یکنواخت انجام می‌شود  و قهوه‌ای طعم خوش برای شما آماده می‌کند.
 • سیستم Milk Clean : از این سیستم برای تمیز کردن سریع و راحت سیستم شیر دستگاه استفاده می شود. به این ترتیب که با فشار یک دکمه تمام سیستم شیر دستگاه شسته و تمیز می‌شود. همچنین با تزریق بخار اضافی پس از شستشو، روند تمیزکاری و بهداشت کامل تکمیل خواهد شد.

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز بوش

مشکلات کلی دستگاه اسپرسوساز بوش

به طور کلی می‌توان مشکلات دستگاه اسپرسوساز بوش را به سه دسته تقسیم کرد. با توجه به ساختار دستگاه، مشکل می‌تواند مربوط به سیستم الکترونیکی اسپرسوساز باشد. این ایراد اغلب به دلیل نوسانات برقی است و مشکل با ریست کردن، سرویس برد و پروگرم کردن (برنامه دادن به دستگاه) در هنگام تعیر دستگاه اسپرسو ساز بوش در تهران برطرف خواهد شد.

ایرادات شایع دیگر مربوط به جرم داخلی اسپرسوساز  است که از عدم جرم‌گیری و کثیفی دستگاه ناشی می‌شود. راه حل این مساله دیسکل و نیز جرم‌گیری اسپرسوساز بوش است. ایرادات دیگر دستگاه به قطعات مصرفی اسپرسوساز مربوط می‌شود که مساله مهمی نیست و هر چند سال یک‌بار لازم است برخی قطعات مثل فیلتر ها تعویض شود.

در ادامه تعدادی از مشکلات را بصورت دقیق تر بررسی میکنیم.

سر و صدای بیش از حد پمپ دستگاه اسپرسوساز بوش

اگر هنگام استفاده از اسپرسوساز خود، متوجه سر و صدای بیش از حد پمپ اسپرسوساز شدید، ابتدا مخزن دستگاه را بررسی کنید. ممکن است علت صدا، پر بودن مخزن اسپرسوساز باشد. علاوه بر آن، علت صدای ایجاد شده می‌تواند قهوه‌های دانه درشت باشد. در این صورت با استفاده از قهوه‌های دانه ریز که مناسب اسپرسوسازهای خانگی است می‌توانید مشکل را برطرف کنید. در غیر این صورت بهتر است برای تعمیر دستگاه اسپرسوساز بوش با تعمیرکار متخصص تماس گرفته و راهنمایی بخواهید.

گرم نشدن دستگاه اسپرسوساز بوش

در صورتی که متوجه شدید، دستگاه اسپرسوساز شما گرم نمی‌شود، علت را در سیستم الکترونیکی دستگاه جویا شوید. اصلی‌ترین علت گرم نشدن، نرسیدن برق استاندارد به دستگاه اسپرسوساز است. در صورت بررسی، اگر مشکلی در برق ورودی دستگاه وجود نداشت، المنت و ترموستات  اسپرسوساز را بررسی کنید.

باقی ماندن تفاله در دستگاه اسپرسوساز بوش

اگر پس از تهیه قهوه، متوجه شدید که تفاله در دستگاه اسپرسوساز باقی می‌ماند،  برای عیب یابی و تعمیر به دنبال فیلتر اسپرسوساز بوش باشید. در دستگاه اسپرسوساز بوش سبدهایی قرار داده شده که به آن‌ها فیلتر گفته می‌شود. ممکن است در دراز مدت، فیلتر دچار آسیب شده و باعث شود تفاله در قهوه باقی بماند. این مشگل به سادگی برطرف می‌شود. کافی است فیلترها را بررسی و در صورت نیاز آن‌ها را تعویض کنید.

خروج خیلی کند یا خیلی سریع اسپرسو از دستگاه اسپرسوساز بوش

یکی دیگر از مشکلاتی که گاهی در دستگاه اسپرسوساز بوش با آن مواجه می‌شویم،  هنگامی است که اسپرسو کند یا سریع از دستگاه خارج می‌شود و در نتیجه شما یک اسپرسو رقیق و بی‌کیفیت و اغلب تلخ در فنجان خواهید داشت. علت آن می‌تواند موارد مختلفی باشد که باید با دقت مشکل را پیدا و برطرف کنید. آبکی و رقیق بودن قهوه به علت  سریع خارج شدن اسپرسو از دستگاه اسپرسوساز بوش است. اگر دانه‌های قهوه بیش از حد درشت باشد یا بیش از حد آسیاب شود ممکن است در نهایت منجر به خارج شدن خیلی کند یا سریع اسپرسو از دستگاه شود.

در صورتی که اسپرسو به کندی از دستگاه اسپرسوساز خارج شود، تلخی بیش از حد اسپرسو یا به اصطلاح سوختن آن را نتیجه می‌دهد دلیل این مشکل احتمالا وجود مشکل در قسمت پمپ دستگاه اسپرسوساز است. دلیل دیگر این مشکل، پر بودن فیلتر دستگاه است. این مشکل با تمیز کردن فیلتر صافی دستگاه برطرف خواهد شد.

کم شدن فشار دستگاه اسپرسوساز بوش

از ایراداتی که ممکن است برای اسپرسوساز بوش پیش بیاید، کم شدن فشار دستگاه اسپرسوساز است. معمولا اولین علتی که هنگام تعمیر دستگاه اسپرسوساز بوش به ذهن تعمیرکاران می‌رسد، مشکل در قسمت واشر گروپ اسپرسوساز است که موجب کاهش فشار دستگاه می‌شود. در صورتی که  بدون سرویس سالانه به طور مداوم از دستگاه اسپرسوساز بوش استفاده کنید، با این مشکل مواجه خواهید شد؛ زیرا واشر گروپ در اثر مصرف طولانی مدت دچار استهلاک خواهد شد. بنابراین برای نگهداری از دستگاه خود، سرویس سالانه و تعویض واشر گروپ را فراموش نکنید.

نشتی آب در دستگاه اسپرسوساز بوش

در صورتی که دستگاه اسپرسوساز بوش دچار نشتی آب شده است، در اولین قدم برای عیب‌یابی و تعمیرات دستگاه، لوله آب را بررسی کنید. اصلی‌ترین علت نشتی آب از دستگاه اسپرسوساز، وجود پوسیدگی یا سوراخ در لوله آب ورودی است.

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز بوش

خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

پیدا کردن یک فروشگاه معتبر برای خرید محصولات بوش اصل آلمان از مهم ترین موارد به حساب می آید. فروشگاه THBOSCH یکی از نمایندگی های معتبر لوازم خانگی بوش می باشد که با ارائه محصولات باکیفیت و دارای قیمت مناسب مشتریان بسیاری را از سراسر ایران جذب نموده است. این تیم با فروش لوازم خانگی تی اچ بوش و انجام پشتیبانی 24 ساعته توانسته رضایت مشتریان عزیز را جلب نماید. در صورتی که بعد از تحویل کالا شاهد هرگونه عیب و اشکالی باشید، به راحتی می توانید با تیم پشتیبانی مجموعه تماس حاصل نمایید. ثبت سفارش آنلاین و خرید از نمایندگی برند بوش سبب می شود تا در سریع ترین زمان محصولات باکیفیت خود را تحویل بگیرید. ضمانت نامه معتبری برای تمام لوازم خانگی ارائه می شود.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید