369 روز پیش
بدون دیدگاه

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری بوش

دستگاه آبمیوه گیری یکی از دستگاه های پرکاربرد در منزل میباشد. اما به یاد داشته باشید همانطور که این دستگاه میتواند آب میوه سالم و گوارا برایتان تهیه نماید، گاهی نیز ممکن است موجب آسیب و خرابی شود و نیاز به تعمیرات داشته باشد. آبمیوه گیری جز لوازم پرکاربرد آشپزخانه در تمامی فصول است و به همین دلیل تقاضا برای تعمیر آن در کل سال وجود دارد. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا در مقاله ” راهنمای تعمیر آبمیوه گیری بوش ” رایج ترین سوالات مرتبط با تعمیر آبمیوه گیری بوش را در اختیار شما قرار دهیم.

خرابی های متداول آبمیوه گیری بوش Bosch

موتور آبمیوه‌گیری حرکت نمی کند :

اگر موتور آبمیوه گیری حرکت نمی کند ممکن است کلید و یا سیم رابط خراب شده باشد.

موتور آبمیوه آبمیوه گیری صدا می کند اما نمی چرخد :

عامل اصلی صدای آبمیوه گیری مربوط به خرابی بلبرینگ است. اگر هر کدام از این عوامل رخ نداده باشد ممکن است که اجسام سخت میان تیغه و گردنده آبمیوه گیری به دام افتاده باشد.

عیب یابی آن :

در زمانی که این اتفاق می افتد باید آبمیوه گیری را فورا خاموش کنید. زمانی این اتفاق می افتد که بلبرینگ یا بوش خراب است برای رفع این مشکل باید موتور را باز کرد. هم چنین بلبرینگ را باید گریس کاری و بوش را روغن کاری کرد و در صورت خراب بودن، آن ها را تعویض کرد.

موتور آبمیوه گیری داغ می کند :

بالا بودن ولتاژ جریان برق، نیم سوز شدن موتور، خارج شدن محور شفت اصلی از جای خود، کار کردن موتور بدون بار از دلایل داغ کردن موتور آب میوه گیری است. همچنین بارگیری زیاد از حد و یا گیر کردن اجسام سخت درون محفظه جلوی حرکت تیغه را گرفته و باعث داغ کردن موتور میشود.

عیب یابی آن :

اگر داغ شدن موتور آبمیوه گیری به دلیل نیم سوز شدن موتور باشد باید سیم پیچی موتور را تجدید و یا تعویض کرد. در بعضی موارد امکان دارد محور شفت اصلی از جای خود خارج شده که باید قطعه را تعویض کرد.

برخاستن بوی نامطبوع از آبمیوه گیری :

تولید بوی نامطبوع از آبمیوه گیری به دلیل داغ کردن موتور، نشت مایعات به داخل موتور و یا جذب رطوبت هوا توسط موتور است. نشت کردن مایع داخل موتور و یا جذب رطوبت توسط موتور باشد. لرزش و صدای دستگاه آبمیوه گیری هم به علت جمع شدن تفاله میوه بصورت ناهموار، خارج شدن صافی از حالت نرمال خود، عدم اتصال گیره ها و تمیز نبودن صافی دستگاه می باشد. نشت کردن آبمیوه هم از دیگر خرابی های این دستگاه است که احتمالا ظرف زیر درپوش شکسته شده و یا آب بندی دستگاه خوب نیست که باید با واشر آب بندی شود.

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری بوش

 

علت لرزش آبمیوه گیری :

اگر دستگاه لرزش غیرعادی داشته و صدای ناهنجار تولید می کند ممکن است که در نتیجه تجمع تفاله به صورت ناهموار، ظرف و یا صافی از حالت بالانس خارج شده باشد. همچنین ممکن است که گیره ها اتصال کاملی نداشته اند و یا اینکه دستگاه در محل صحیح قرار نگرفته باشد.

عیب یابی آن :

 • ممکن است پایه های لرزه گیر ابمیوه گیری بوش دچار مشکل شده باشند.
 • جمع شدن مقدار زیادی تفاله ها در آب میوه گیری که باعث می شود تراز دستگاه به هم بریزد و بلرزد
 • محل قرار گیری دستگاه صاف و هموار نباشد

نکات نگهداری و استفاده صحیح از آبمیوه گیری بوش Bosch

 • توجه به نکات استفاده صحیح از دستگاه آبمیوه گیری بوش باعث پیشگیری از نیاز به تعمیر زود هنگام آن می شود. برای این منظور لازم است تا به دستورالعمل هایی از قبیل موارد زیر توجه کنید:
 • از دستگاه آبمیوه گیری برای گرفتن آب میوه های سخت استفاده نکنید.
 • میوه ها را به قطعات کوچک تقسیم کنید و سپس آنها را با حجم کم وارد محفظه کنید.
 • هیچگاه موتور دستگاه را بدون بارگیری روشن نکنید.
 • در صورت شنیدن صداهای ناهنجار از آبمیوه گیری سریعا آن را خاموش کنید.
 • هیچگاه با فشار میوه ها را به درون محفظه آبمیوه گیری وارد نکنید.
 • دستگاه را بر روی یک سطح صاف قرار داده و سپس از آن استفاده کنید. زیرا لرزش باعث کاهش عمر یاتاقانها می‌شود.
 • قطعات دستگاه را با آب داغ نشویید.
 • همچنین در زمان هایی که با افت فشار برق در منطقه مواجه هستید از دستگاه استفاده نکنید. زیرا باعث آسیب رسانی به موتور می شود.

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری بوش

تعمیر و نگهداری آبمیوه گیری بوش

آبمیوه گیری از جمله وسایی است که اگر نحوه درست کار و نگهداری از آن را بخوبی بدانیم، می توان علاوه بر بالا بردن طول عمر، استفاده بیشتری هم از آن داشته باشیم. قرارگرفتن آبمیوه گیری بر روی سطح صاف و تراز برای عملکرد بهتر آن بسیار مهم است در غیر اینصورت ممکن است در هنگام کارکردن آبمیوه گیری شروع به حرکت کند. تکان ها و لرزش بیش از حد آبمیوه گیری به دلیل خراب شدن لاستیک های خنثی کننده لرزش به نام دمپرها در قسمت پایه است که باید آنرا به تعمیرکارسپرد و یا پر شدن بیش از ظرفیت محفظه آن است که اگر به این علت باشد براحتی قابل حل است. از شایع ترین مشکلات آبمیوه گیری کارنکردن موتور است که علت آن می تواند خرابی کلید و یا قطع بودن سیم رابط باشد و با تعویض آن مشکل رفع خواهد شد.

خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی THBOSCH

پیدا کردن یک فروشگاه معتبر برای خرید محصولات بوش اصل آلمان از مهم ترین موارد به حساب می آید. فروشگاه THBOSCH یکی از نمایندگی های معتبر لوازم خانگی بوش می باشد که با ارائه محصولات باکیفیت و دارای قیمت مناسب مشتریان بسیاری را از سراسر ایران جذب نموده است. این تیم با فروش لوازم خانگی تی اچ بوش و انجام پشتیبانی 24 ساعته توانسته رضایت مشتریان عزیز را جلب نماید. در صورتی که بعد از تحویل کالا شاهد هرگونه عیب و اشکالی باشید، به راحتی می توانید با تیم پشتیبانی مجموعه تماس حاصل نمایید. ثبت سفارش آنلاین و خرید از نمایندگی برند بوش سبب می شود تا در سریع ترین زمان محصولات باکیفیت خود را تحویل بگیرید. ضمانت نامه معتبری برای تمام لوازم خانگی ارائه می شود.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید